Günün Kuponu: 15 Kasım 2021

15 Kasım 2021 Pazartesi gününde oynanacak maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu listesinde Merit Casino Slot Risk Merkezi’nin seçimiyle sizlerle.

İsviçre – Bulgaristan (22:45) 2H – 1.48

Dünya Kupası Elemeleri’nde C grubunun kaderi bu akşam belli olacak. İtalya’nın ve İsviçre’nin aynı puanda olduğu bu grupta, lider ve ikinci büyük ihtimalle averaj farkıyla belli olacak. İtalya’nın iki averaj gerisinde olan İsviçre; rakibiyle yenişemediği iki maçın sonrasında, doğrudan katılma umutlarını son maça bıraktı. Son maçını iç sahada oynayacak olan ev sahibi; Murat Yakın’ın takımın başına geçmesiyle birlikte üretkenlik konusunda da ön plana çıkmayı başardı. İsviçre’nin bu maçtaki rakibi Bulgaristan ise; kapalı oyun haricinde başka bir çözümü olmayan ekiplerden. Son yıllarda jenerasyon çıkarma konusunda problem yaşayan Balkan ekibi; bu nedenle kupalara katılım konusunda da çok uzaklarda kalmış durumda. Rakibi İsviçre’ye karşı koyması oldukça zor görünen Bulgaristan; deplasmanda kötü bir sonuçla karşılaşabilir. Farklı galibiyete ihtiyaç duyan İsviçre; en az 3 fark atarak bunu başarabilecek güçte. Ev sahibi oldukça rahat bir galibiyet alacaktır.

İsrail – Faroe Adaları (22:45) 2.5 Üst – 1.66

Dünya Kupası Elemeleri’nde İsrail ve Faroe Adaları; gruplarındaki son maça prestij amaçlı olarak çıkacak. Son yıllarda savunma prensiplerini geliştiren ve bu sayede gruplarda puan toplamayı başaran Faroe Adaları; bu elemelerde ise 4 puan alma başarısı gösterdi. Aynı seviyede görüldüğü San Marino ve Andorra gibi ülkelerin üstünde yer almayı başaran Faroe Adaları; buna rağmen başarı kavramından oldukça uzakta. Ev sahibi İsrail’de ise gelişen yeni jenerasyonun hücum kabiliyeti gündemde. Bol gollü maçlara imza atabilen ekip, savunmasının zayıflığı nedeniyle çok da gol yemekte. Bu nedenle grup aşamalarında varlık göstermekten uzak kalan ekip; Danimarka ve İskoçya’nın arkasında kaldı ve turnuvaya erken veda etti. Bu maçta beklentisiz bir şekilde sahada yer alacak İsrail ve Faroe Adaları; seyircilerine izlenmeye değer bir futbol sunmaya çalışacaktır. Özellikle de İsrail tarafından gelmesi muhtemel bu mücadele; maçın bol gollü olmasını sağlayacaktır.

Arnavutluk – Andorra (22:45) H1 – 1.39

Dünya Kupası’na gidiş yolunda aradığını bulamayan iki ekibin karşılaşmasında Arnavutluk; elemelerin en zayıf ekiplerinden Andorra’yı konuk ediyor. Arnavutluk’un son dönemlerdeki jenerasyon gelişimi oldukça başarılı olarak değerlendiriliyor. Serie A’dan önemli oyuncuları kadrosunda bulunduran Balkan ekibi; buna rağmen grup aşamalarında beklenen seviyeye çıkmayı başaramadı. Zorlu rakiplerinin olduğu bu gruptan maksimum verim elde eden Arnavutluk; önümüzdeki elemelerde daha hazır bir görüntü vermeyi hedefliyor. Andorra ise her zamanki bilinen düşük profil görüntüsünü atmayı başaramadı. Turnuvanın en zayıf ekiplerinden biri olarak görülen deplasman ekibi, eleme gruplarında da bu inancı pekiştirecek bir performans gösterdi. Yalnızca San Marino’dan 6 puan alan ekip, bu sayede son sırada yer almadı. Andorra’nın zayıf görüntüsü ve Arnavutluk’un dirençli oyunu; maçı ev sahibi lehinde gösteriyor. İç saha avantajı da düşünüldüğünde, Arnavutlar farklı bir galibiyet alabilir.

Avusturya – Moldova (22:45) 2.5 Üst – 1.43

Elemelerde hedefi yüksek tutmasına rağmen başarılı olamayan Avusturya; grupta son sıralardan çok da çıkamayan Moldova’yı konuk ediyor. İsrail karşısında 4 gollü galibiyet alarak kadro kalitesini ispatlayan Avusturya; buna rağmen İskoçya ve Danimarka ikilisinden birini dahi geçemedi. Takım oyunu konusundaki sıkıntılarını EURO 2020’nin sonrasında keşfeden ve çözmeye çalışan ekip; bu elemelerin ardından kalitesinin gereğini yapabileceğine inanıyor. Moldova ise kadro kalitesinin son yıllardaki düşüşü nedeniyle alt sıralarda kalmaya başladı. Grupta da rakiplerini zorlayamayan ekip, futbolda komşusu Romanya gibi bir dönüşüm ihtiyacı duyuyor. Her iki takımın da prestij maçına çıkıyor olması; maçın tahmin ihtimalini zorlaştırıyor. Ancak Avusturya’nın gollü maçlara uygun yapısı; bu maç için üst tahmini yapılmasını sağlamakta.

Written by Mesutol

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *