Günün Kuponu: 16 Aralık 2021

16 Aralık 2021 Perşembe gününde oynanacak maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu’nda Merit Casino Slot Risk Merkezi’nin seçimiyle sizlerle.

Chelsea – Everton (22:45) H1 – 1.34

Premier Lig’de zirve yarışında ağır yaralar alan Chelsea; geçtiğimiz sezonki oyunundan gitgide uzaklaşan Everton’ı konuk ediyor. Chelsea’nin takım oyunu uzun bir süre liderlikten inmemelerini sağlayan unsur olarak öne çıkmaktaydı. Ancak savunmadaki koordinasyon problemlerinin oluşması ve hücumdaki maçtan maça değişen eksiklikler; Maviler’in istediği skorları elde edememesine neden oldu. Ancak Lukaku’nun sakatlıktan dönmesiyle birlikte hücumdaki problemlerin çözülme yoluna girmesi; Chelsea’nin zirve umudunu yeniden yükseltecek başlıca unsur olarak görülüyor. Everton’da ise kadrodaki küçülme ve Benitez’in savunma odaklı oyun anlayışı; takımın net bir biçimde ivme kaybetmesine yol açtı. Oyuncu performanslarına da yansıyan bu durum; geçen yılki heyecan yaratan oyunun tamamen kaybolmasına neden oldu. Avrupa kupaları ihtimalinden oldukça uzaklaşan Merseyside ekibi; Ocak ayında transferlerle kan kaybını durdurmayı hedefliyor. Chelsea’deki sakatlık problemlerinin düzelmeye başlaması ve takım disiplini de düşünüldüğünde; ev sahibi ekibin net ve farklı bir galibiyet alacağını söyleyebilmek mümkün.

Liverpool – Newcastle (23:00) 2H – 1.52

Ligin zirvesine emin adımlarla yürüyen Liverpool; kümede kalma çabası veren Newcastle’ı ağırlıyor. Liverpool’un Jürgen Klopp yönetiminde alışıla gelmiş oyunu; bu sezon yeniden kendisini gösterdi. Geçen sezonki sakatlık sorunlarını geride bırakan Liverpool; bu sezon ise hücumda yakaladığı ivmeyle birlikte, hem Avrupa’da hem de ligde fark yaratmaya devam ediyor. Rakiplerine karşı oynadığı baskılı oyun taktiğini yeniden uygulayan ekip; özellikle de Salah ve Mane’nin başarılı performanslarıyla zirve iddiasını sürdürmeye devam ediyor. Newcastle’da ise teknik heyet ve yönetimin tüm beklentileri Ocak ayı sonrasına bırakılmış durumda. Takımın oldukça fazla takviyeye ihtiyacı bulunurken; Suudi yatırımcıların getireceği ekonomik kuvvet, Newcastle’ın kış aylarının hızlı takımı olmasını sağlayabilir. Ancak bu döneme kadar da elinden geleni yapmaya çalışan ekip; savunma ve hücum problemlerini aynı anda yaşaması sebebiyle efektif bir oyun sergileyememekte. Bu nedenle Liverpool karşısında da zor anlar yaşaması muhtemel olan Newcastle; rakibinin üstün hücum gücüne direnemeyecektir. Farklı bir Liverpool galibiyeti son derece olası.

Ionikos – AEK (20:30) MS2 –  1.46

Yunanistan Ligi’nde zirvenin Olympiakos haricindeki tek adayı AEK Atina; ligin yeni ekibi Ionikos’a konuk oluyor. Geçtiğimiz sezon Yunanistan 1. Ligi’ne çıkan Ionikos; beklentilerini tam anlamıyla karşılamayı başaran bir ekip. Orta sıralardaki yerini sabitleyen ev sahibi; kontratak oyunu sayesinde iç sahada beklenmedik puanlar alabilmeyi başardı. Ligin kalıcı ekiplerinden biri olmayı hedefleyen Ionikos; ilk sezonunda planladığı istikrarı yakalamasıyla takdir topladı. Ancak üst sıralara çıkma ve büyük takımlara zorluk çıkarma ihtimali oldukça düşük. AEK ise normal sezon sonrasında oynanacak Şampiyonluk Grubu maçlarına avantajlı konumda girmek istiyor. Olympiakos’un kadro ve oyun kalitesiyle zirveye oturduğu ligde öne çıkmak isteyen başkent ekibi; lig sonuna kadar puan farkını minimize etmeyi ve final maçlarından galip çıkmayı hedeflemeye başladı. Bu nedenle de puan kaybına tahammülü olmayan bir konuma gelen ekip; son maçlardaki performansıyla da bu durumu net bir şekilde belli etti. Ionikos’a oranla oldukça güçlü bir kadrosu ve oyun anlayışı olan AEK; maçın net bir şekilde galibi olacaktır.

Written by Mesutol

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *