Günün Kuponu: 16 Kasım 2021

16 Kasım 2021 Salı gününde oynanacak maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu’nda Merit Casino Slot Risk Merkezi’nin seçimiyle sizlerle.

Karadağ – Türkiye (22:45) MS2

Dünya Kupası Elemeleri’nde Milli Takım’ın kader maçı bu akşam oynanıyor. Karadağ deplasmanında galibiyet arayacak Türkiye; turnuvadaki yoluna devam etmek için önüne gelen bu son şansı değerlendirmeye çalışacak. Stefan Kuntz’un göreve gelmesiyle birlikte, hücumda daha efektif bir takım haline gelen Türkiye; savunma problemlerinde ise beklediği seviyenin altında kalmaya devam ediyor. Bu problemlerin çözümünden ziyade tek maça odaklanan Milliler; Karadağ’ın kapalı savunmasını aşmak adına, Letonya maçındaki gibi önde baskılı ve dengeli bir oyun tercih edebilir. Karadağ ise oyunu geride kabul eden bir ekip. Prestij maçı olarak çıktığı bu mücadeledeki hedefleri ise; takım oyunlarını diri tutmak ve evlerindeki son maçlarında iyi bir mücadele ortaya koymak. Türkiye’deki maçta galibiyeti son saniyede kaçıran Milli Takım; bu maçta Dünya Kupası’na gitmek adına gereken galibiyeti elde etmeyi başaracaktır. Play-off veya doğrudan gidiş için Hollanda-Norveç maçının sonucunu bekleyecek Milliler; son anların takımı olarak bu maçtan da galip çıkmayı bilecektir.

Hollanda – Norveç (22:45) 2.5 Üst

Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nun bir diğer kader maçı ise, Hollanda ile Norveç arasında oynanacak. Milli Takım’ın skorunu merakla beklediği bu mücadelede; her iki takımın da doğrudan katılma veya play-offu garantileme ihtimalleri, maçın gidişatına göre şekil değiştirecek. Son maçlarında yaşadığı savunma sıkıntılarıyla gündeme gelen Hollanda; buna karşın hücumda kolay skor bulmaya başladı. Karadağ maçında, tıpkı Türkiye gibi 2-0’dan 2-2’ye gelerek puan kaybeden Portakallar; bu maçta da savunma hattı konusunda güven vermemekteler. Norveç ise Dünya Kupası’nda yoluna devam edebilmek adına mutlaka puan kazanmak zorunda. Türkiye’nin averajla gerisine düşen Kuzey ekibi; golcü oyuncuları sayesinde bu maçtan galibiyet çıkarmak ve kupadaki yolculuğuna direkt veya play-offtan devam etmeyi hedefliyor. Her iki takımın da skor bulma yönünden artılarının çokluğu ve savunma problemleri; maçta bol gol görüleceğine işaret ediyor. Ayrıca her golün ve puanın önemli olacağı bu eşleşme, bu nedenle de gol düellosuna sahne olabilir.

Çekya – Estonya (22:45) H1

Avrupa Şampiyonası’nda kadro kalitesini ve savunma direncini bir kez daha kanıtlayan Çekya; Dünya Kupası’nda da var olabilmek adına kritik bir mücadeleye çıkıyor. Grupta hiçbir amacı kalmayan Estonya’yı konuk eden Çekya; play-off için rakibi olan Galler’i, bu akşamki maçların ardından geçmeye çalışacak. Galler’in mağlubiyeti ve kendilerinin bol skorlu bir galibiyetiyle play-off hakkını elde edecek olan Çekya; Estonya gibi zayıf bir rakibin gelmesi avantajını yakaladı. Ancak Galler’in Belçika’yı konuk ettiği maçta puan alması dahi, bu hesapları çöpe atabiliyor. EURO 2020’de olduğu gibi yine şanslarının yanında olmasını bekledikleri bu mücadelede; Çekya’nın galibiyet almaktan başka şansı yok ve bu gerekliliği farklı bir skorla yerine getirecektir.

 

Written by Mesutol

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *