Günün Kuponu: 25 Kasım 2021

25 Kasım 2021 Perşembe gününde oynanacak maçlardan seçilen bankolar; Günün Kuponu’nda Merit Casino Slot Risk Merkezi’nin seçimiyle sizlerle.

PSV Eindhoven – Sturm Graz (23:00) H1 – 1.33

Avrupa Ligi’nde grup maçlarında sondan bir önceki hafta başlıyor. A Grubu’nda yer alan ve zorlu rakiplerini geçme çabası verne PSV Eindhoven; sahasında Avusturya Ligi’nin mütevazı takımı Sturm Graz’ı ağırlıyor. Hollanda’da son derece başarılı bir çıkış yakalayan PSV; bu sayede uzun yıllardır şampiyonluğu bırakmayan Ajax’ı yakalamış durumda. Aynı başarıyı Avrupa Ligi’nde de devam ettirmek isteyen ekip; Monaco ve Real Sociedad’ın birbirleriyle karşılaştığı bu hafta, gruptan çıkmak adına avantaj elde etmek istiyor. Sturm Graz ise Avrupa Ligi’nde tecrübe kazandığı bir sezonu geride bırakmış durumda. Genç ve potansiyelli oyuncuları oynatma politikasında başarılı olan ekip; buna rağmen ligde ve Avrupa’da tam anlamıyla kaliteyi yakalayabilmiş değil. Gruptaki maçlarında yalnızca 1 puan toplayan ekip; güçlü rakiplerinin oldukça altında kaldı. PSV’nin iç sahadaki form grafiği oldukça başarılı. Avrupa’da yoluna devam etmeyi çok isteyen Roger Schmidt ve öğrencileri;bu form grafiği ve kadro kalitesi farkıyla Graz karşısında galibiyeti bırakmayacaktır. Zahavi ve Götze gibi yıldızlarla da PSV’nin kolayca farkı açması mümkün.

Kızılyıldız – Ludogorets Razgrad (20:45) MS1 – 1.39

Sırbistan’ın dev ekibi Kızılyıldız ve Bulgaristan Ligi’ni yıllardır domine eden Ludogorets Razgrad karşı karşıya geliyor. Her iki ekip de ligdeki dominasyonlarını sürdürmeye devam etmekteler. Ancak Avrupa sahnesinde Ludogorets’in net bir biçimde düşüşe girdiği görülmekte. Yıllar içerisinde kadro kalitesinin düşmesiyle, takımın Avrupa iddiası da son derece azaldı. Razgrad ekibi ve Bulgar futbolunun da aynı anda düşüş yaşaması; takımın koyduğu hedeflere ulaşamamasına neden olmakta. Kızılyıldız ise; Sırbistan’daki oyuncu yetiştirme furyasını yakalamayı başardı ve kadrosunda oldukça yetenekli bir jenerasyon yakaladı. Takımın ve Avrupa futbolunun efsane oyuncusu Dejan Stankovic’in çalıştırdığı Sırp ekibi; oyuncu kadrosunun uyumu ve antrenör başarısı sayesinde Avrupa’da da ilerleyişini sürdürüyor. Kızılyıldız’ın oynadığı baskılı futbol, Razgrad’ın karşılık veremeyeceği bir maçı işaret ediyor. Ayrıca gruptan çıkma şansı adına Kızılyıldız’ın mutlak galibiyet elde etmesi gerek. Bu nedenle de ev sahibinin net galibiyetini kuponlarda değerlendirmek mümkün.

Real Betis – Ferencvaros (20:45) H1 – 1.30

İspanya’nın köklü ekiplerinden Real Betis; Macaristan’ın dev ekibi Ferencvaros’u konuk ediyor. Son yıllarda elde ettiği maddi imkanları başarılı bir şekilde kullanan Real Betis; La Liga’nın tehlikeli kadrolarından birini kurmayı başardı. Özellikle orta sahada başarılı bir tandem kurmayı başaran Endülüs ekibi; bu sayede ligde de üst sıraları zorlama hedefine gitgide yaklaşmaya başladı. Avrupa Ligi’nde de iddialı bir konumda olmak isteyen Betis; bu maçtan kayıpsız ayrılmak dışında hiçbir şey hedeflemiyor. Ferencvaros ise dört maçın dördünü de kaybetti. Bu form düşüşü sonrasında takımın eski günlerinde olmadığı ve önceki yıllardaki kontratak oyunundan oldukça uzaklaştığı görüldü. Bu haftayla birlikte prestij maçlarına çıkan ekip, sonrasında lig macerasına kaldığı yerden devam edecek. Ferencvaros’un düşüş evresinde oluşu ve Real Betis’in kadro uyumuyla daha da yukarılara yükselme ihtimali; maçın ev sahibi lehine olduğunu işaret ediyor. Ayrıca Betis’in puana ihtiyacı olması ve hücum silahlarının da başarılı oluşu; ev sahibi için farklı bir galibiyeti müjdeleyebilir.

Eintracht Frankfurt – Antwerp (23:00) MS1 – 1.40

Avrupa Ligi’nde temsilcimiz Fenerbahçe’yle aynı grupta yer alan Eintracht Frankfurt ve Antwerp karşı karşıya geliyor. Geçtiğimiz haftayla birlikte grupta; Fenerbahçe’nin aynı anda oynayacağı Olympiakos deplasmanında 3 puan arayacağı ve bu maçla birlikte gruptan çıkma dengelerinin önemli ölçüde değişeceği bir tablo oluştu. Aynı grubun dengesini değiştirecek olan Frankfurt – Antwerp maçı ise; özellikle de ev sahibi lehine şekillenmekte. Belçika Ligi’nde de istikrarsız bir tablo çizen Antwerp; Fenerbahçe’nin savunma hataları ve kaçırdığı penaltı sayesinde gruptaki tek puanını aldı. Diğer rakiplerine karşı bir direnç geliştiremeyen Belçika ekibi; gruptan çıkamamayı büyük ölçüde garantiledi. 10 puanı bulunan Frankfurt ise; ligdeki istikrarsızlığına rağmen Avrupa’da stabil bir performans gösteriyor. Bu sayede liderliği bırakmamaya çok yaklaşan Alman ekibi; bu maçtan alacağı üç puanla Avrupa’daki diğer turları düşünecek konuma ulaşacak. Antwerp’in düşüşte oluşu ve Frankfurt’un yıllardan beri oluşturduğu oyun standardı düşünüldüğünde; ev sahibinin net bir şekilde favori olduğunu görmek mümkün.

Written by Mesutol

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *